KONST / Litografier / Serigrafi 11609065
nr 1160 9065
Friedensreich Hundertwasser
(1928-2000), Österrike
Serigrafi, 1972, signerad och numrerad 1541/3000. Bladets mått: 50x67 cm
Kondition: löst blad skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
5.200 kr
måndag 5 februari 2018
kl 20:50:21
250 kr
5.000 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
Friedensreich Hundertwasser
Läs mer om Friedensreich Hundertwasser